WARSZTATY „JAK ROZMAWIAĆ O NIEŁATWYCH SPRAWACH?” – PRZESUNIĘTE NA JESIEŃ 2022
WARSZTATY „JAK ROZMAWIAĆ O NIEŁATWYCH SPRAWACH?” – PRZESUNIĘTE NA JESIEŃ 2022

WARSZTATY „JAK ROZMAWIAĆ O NIEŁATWYCH SPRAWACH?” – PRZESUNIĘTE NA JESIEŃ 2022

ZAPRASZAMY NA SERIĘ WARSZTATÓW PT. „JAK ROZMAWIAĆ O NIEŁATWYCH SPRAWACH?” W GŁĘBINOWIE

Szanowni Państwo,
początek cyklu warsztatów „Jak rozmawiać o niełatwych sprawach?” zostaje przesunięty na jesień 2022 r., ponieważ Ośrodek „Rybak” w Głębinowie jest od kliku dni miejscem zamieszkania uchodźców wojennych z Ukrainy. O nowym terminie poinformujemy Państwa za pomocą lokalnych mediów oraz mediów społecznościowych.

Dziękujemy za zrozumienie i pozdrawiamy serdecznie,
Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego
oraz Sanktuarium św. Rity w Głębinowie

CO TO ZA WARSZTATY?

 • NIEŁATWE ROZMOWY

Niejednokrotnie my sami, nasi bliscy i przyjaciele doświadczamy w naszym życiu wielu trudnych wydarzeń, z którymi sami nie potrafimy sobie poradzić. Próbujemy w takich chwilach pomóc sobie i innym. Szukamy rozwiązania problemu. Czasem tym, co może okazać się najbardziej skomplikowane, to rozmowa z bliskim, przyjacielem. Nie wiemy jak poruszyć temat, by kogoś nie skrzywdzić lub nie urazić. Często więc, poza udzielanym wsparciem zewnętrznym, uciekamy od rozmów na niełatwe tematy.

Te warsztaty są propozycją pomocy dla każdego, kto chciałby nauczyć się rozmawiać o sprawach trudnych (i niewygodnych). Są zaproszeniem do odkrycia tego, jak umiejętnie być z drugim człowiekiem, kiedy dotyka go cierpienie i trudności.

 • SKĄD TAKI POMYSŁ?

Do podjęcia trudnych tematów zaprosiła nas św. Rita, która jest patronką głębinowskiego sanktuarium. A kto, jak nie ona, najlepiej zna się na trudnych, rodzinnych sprawach? To jej patronowanie w sprawach skomplikowanych, niejednokrotnie beznadziejnych – zrodziło w nas pomysł pogłębienia tego, jak odnaleźć się w tym, co przynosi nam życie.

 • JAKIE TEMATY PODEJMIEMY?

Mamy wiele pomysłów na serię warsztatów. Każde spotkanie będzie na inny temat. Oto kilka z nich: depresja, śmierć i żałoba, diagnoza śmiertelnej choroby, kryzys małżeński, uzależnienia, homoseksualizm, niepłodność, utrata dziecka, samobójstwo, myśli samobójcze, kryzys męskości, kryzys kobiecości….

 • KTO JEST ORGANIZTOREM SERII WARSZATÓW?

Organizatorami serii warsztatów są Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego oraz Sanktuarium św. Rity w Głębinowie, przy współpracy z Ośrodkiem Wypoczynkowym i Restauracją „Rybak” w Głębinowie.

 • JAK WYGLĄDAJĄ WARSZTATY?

Chcemy, aby warsztaty „Jak rozmawiać o niełatwych sprawach?” odbywały się raz w miesiącu. Na każdy z nich chcemy zapraszać osoby z różnych stron Polski, które są specjalistami w rozmowach na dany, trudny temat. Będą to goście z takich obszarów jak m.in.: psychologia, psychoterapia, teologia i kierownictwo duchowe. Każdy warsztat to jednodniowe zajęcia, które rozpoczynać się będą zawsze o godz. 9:00, a kończyć około godz. 17:00. Przykładowy plan warsztatu prezentuje się następująco:

9:00 – 9:30          sprawy organizacyjne
9:30 – 11:00       praca warsztatowa ze specjalistą z zakresu psychologii/psychoterapii (I)
11:00 – 11:30    przerwa kawowa
11:30 – 13:30     praca warsztatowa ze specjalistą z zakresu psychologii/psychoterapii (II)
13:30 – 14:30     przerwa obiadowa
14:30 – 15:45     praca warsztatowa ze specjalistą z zakresu teologii/kier. duchowego (I)
15:45 – 16:00    przerwa kawowa
16:00 – 17:00     praca warsztatowa ze specjalistą z zakresu teologii/kier. duchowego (II)

 • JAKI JEST KOSZT JEDNEGO WARSZTATU?

Koszt jednodniowego warsztatu wynosi 150 zł. W ramach tej ceny zapewniamy obecność i prowadzenie warsztatów przez różnych specjalistów. W cenę wliczone są także koszty obiadu i przerw kawowych, a także koszty organizacyjne. Płatność za każdy warsztat na miejscu, gotówką.

 • KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W WARSZTATACH?

Każda osoba, która ukończyła 18 lat. Informujemy ponadto, że warunkiem uczestnictwa jest wyrażenie zgody na pracę warsztatową w grupie.

 • CZY TRZEBA UCZESTNICZYĆ WE WSZYSTKICH WARSZTATACH?

Nie, cykl jest tak pomyślany, że każdy warsztat (1 dzień w miesiącu) jest niezależny od innego. Za każdym razem będzie podejmowany inny, trudny temat. Zatem można uczestniczyć w jednym lub kilku warsztatach. W zależności od zainteresowania danym tematem.

 • JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Przez formularz internetowy zamieszczony poniżej. UWAGA! Na każdy jednodniowy warsztat będą prowadzone oddzielne zapisy. W przypadku rezygnacji z któregoś z warsztatów prosimy o przekazanie informacji (tel. 504 124 036 lub e-mail: t.gajda@dfoz.pl).

 • GDZIE BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ WARSZTATY?

W sali konferencyjnej Ośrodka Wypoczynkowego „Rybak” w Głębinowie.
Adres: Głębinów 18A, 48-300 Głębinów.

 • JAKI JEST LIMIT UCZESTNIKÓW?

Na każdy warsztat możemy przyjąć maksymalnie 15 osób. Dbamy o to, aby warsztaty były prowadzone w formule małej grupy.

 • CZY MOŻNA UZYSKAĆ ZAŚWIADCZENIE O UCZESTNICTWIE W WARSZTACIE?

Tak, na Państwa prośbę możemy wystawić odpowiednie zaświadczenie. Prosimy, aby wolę potrzymania zaświadczenia zaznaczyć w internetowym formularzu zapisowym.

 

WARSZTAT 1: Jak rozmawiać o depresji? – 26.03.2022 – godz. 9:00-17:00

 • PROWADZĄCY:

MGR ANNA JANUSZEWSKA-ZENOWICZ – terapeuta uzależnień, terapeuta systemowy, na co dzień dyrektor DPS Maria w Korfantowie, od lat zaangażowana w nyskie duszpasterstwo rodzin

KS. TOMASZ GAJDA – duszpasterz rodzin Rejonu Nyskiego, specjalista ds. pomocy psychologicznej dla par, na co dzień pracownik Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia

 • KOSZT: 150 ZŁ (w cenie obiad i dwie przerwy kawowe)
 • MIEJSCE: Głębinów 18A, Ośrodek Wypoczynkowy „Rybak” (przy Sanktuarium św. Rity)
 • ZAPISY NA: WWW.RODZINNANYSA.PL (DO 22 MARCA 2022)

WIĘCEJ INFORMACJI, FAQ (PYTANIA I ODPOWIEDZI) NA STRONACH: WWW.RODZINNANYSA.PL ORAZ WWW.SWIETARITAGLEBINOW.PL

ORAZ POD NUMEREM TEL.: 504 124 036