ZAPRASZAMY NA DWULETNIE STUDIUM PORADNICTWA RODZINNEGO
ZAPRASZAMY NA DWULETNIE STUDIUM PORADNICTWA RODZINNEGO

ZAPRASZAMY NA DWULETNIE STUDIUM PORADNICTWA RODZINNEGO

Serdecznie zapraszamy – wraz z Duszpasterstwem Rodzin Diecezji Opolskiej – do udziału w rekrutacji na Studium Poradnictwa Rodzinnego w edycji 2022-2024. Rekrutacja trwa do 30 września 2022.

Studium Poradnictwa Rodzinnego, organizowane przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Opolskiej, kształci osoby, które chcą podjąć się zadania towarzyszenia narzeczonym w ich drodze do małżeństwa poprzez posługę doradcy życia małżeńskiego, a także współpracować z duszpasterzami jako animatorzy duszpasterstwa rodzin w parafiach. Absolwenci uzyskują kwalifikacje do bycia konsultantami i współpracownikami w duszpasterstwach rodzin, animatorami wspólnot parafialnych oraz przygotowują liderów ruchów, wspólnot i stowarzyszeń, którzy w lokalnych społecznościach zajmą się planowaniem i realizowaniem programów wspierających małżeństwa i rodziny. 

W ramach zajęć uczestnicy Studium nabywają umiejętności do prowadzenia kursów dla narzeczonych oraz przygotowują się do pracy w diecezjalnym poradnictwie rodzinnym. Oferta kierowana jest dla każdego, kto chciałby zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności w zakresie duszpasterstwa rodzin, jak również poszerzyć swoją wiedzę na temat katolickiego nauczania na temat małżeństwa i rodziny. Podczas całego Studium gwarantujemy wykłady i warsztaty na wysokim poziomie merytorycznym, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. 

Więcej szczegółów o rekrutacji, kosztach, planie Studium można znaleźć w specjalnie przygotowanym informatorze PDF – kliknij tutaj.